Късна драма изпрати Португалия на четвъртфинал на Евро 2016

БГНЕС

Отборът на Португалия се класира за четвъртфиналите на Евро 2016. „Мореплавателите” си осигуриха място в топ 8 след изключително драматична победа с 1:0 над Хърватия с гол в 116-ата минута, предаде БГНЕС. След като редовното време завърши при нулево равенство, португалците стигнаха до успеха с гол на резервата Рикардо Куарешма в 117-ата минута.

Хърватите, които до този момент се представиха изключително силно във Франция, определено могат да съжаляват, тъй като през голяма част от двубоя бяха по-добрият тим на терена, но в крайна сметка загубиха след късна драма. Иначе срещата на „Стад Боларт-Делелис” в Ланс предложи много равностойна игра.

През първата част и двата тима не рискуваха много и логично сериозните опасности пред двете врати липсваха. След почивката хърватите имаха инициативата, докато Португалия се задоволяваха с епизодични контраатаки. До края на редовното време резултатът остана непроменен и така четвъртфиналистът трябваше да се определи след продължения.

В добавените 30 минути отново по-активният тим бе този на Хърватия, като играчите на Анте Чачич направиха няколко непростими пропуски. В 114-ата минута Марсело Брозович центрира от корнер в наказателното поле на Португалия, Руи Патрисио увисна, Домагой Вида стреля с глава, но не успя да намери очертанията на вратата и изпрати топката над напречната греда.

Три минути по-късно Португалия нанесе своя удар. Бърза контра започната от резервата Ренато Санчес, завърши с подаване към Кристиано Роналдо. Голямата звезда на „мореплавателите” стреля, Субашич успя да спаси, но топката попадна в останалия непокрит Рикардо Куарешма, който на празна врата вкара победното попадение. До края хърватите можеха да изравнят, но минута преди края Вида направи нов сериозен пропуск, който от чиста позиция не успя да вкара.

Така Португалия продължава на четвъртфиналите, където ще срещне състава на Полша, който по-рано днес надви Швейцария след дузпи.