Ливърпул взе победа над Соунзи след пет поредни загуби

Източник: gong.bg

Ливърпул се наложи над Суонзи с 2:1 на "Либърти Стейдиъм" в Уелс в двубой от седми кръг на английското първенство. Домакините нямаха победа в пет мача досега и за мениджъра на "лебедите" Франческо Гуидолин това бе последен шанс да запази работата си, предаде БГНЕС.

Суонзи обаче загуби срещата и италианецът се очаква да отстъпи мястото си на Райън Гигс.

Легендата на Манчестър Юнайтед вече преговаря с ръководството на уелския клуб и има готовност да застане на кормилото на отбора. Негови асистенти ще бъдат бившите му съотборници Пол Скоулс и Ники Бът.

Суонзи поведе с гол на Лерой Фер в 8-ата минута, но Ливърпул направи пълен обрат - Роберто Фирмино възстанови равенството в 54-ата минута, а в 84-ата Джеймс Милнър от дузпа стана автор на победното попадение. Мърсисайдци са на второ място в класирането с 16 точки, а Суонзи са на 17-о с четири пункта.