Лацио е трети след победа над Удинезе

Източник: gong.bg

Лацио постигна втора поредна победа в италианската Серия А, след като в мач от 7-ия кръг победи с 3:0 като гост Удинезе. По този начин „римските орли” се изкачиха временно до третата позиция в подреждането, предаде БГНЕС.

Чиро Имобиле даде преднина на "бианкочелестите" с гол в 28-ата минута. Бившият играч на Торино и Борусия Дортмунд се възползва от грешка в защитата на домакините и останал непокрит на метър от вратата с глава прати топката в мрежата на Карнезис.

Сенегалският нападател на Лацио Балде Кейта удвои преднината на своя тим в 54-ата минута след страхотно подаване на Фелипе Андерсон. В 61-ата минута Чиро Имобиле оформи класическото 3:0 с втория си гол в мача.

След успеха на „Стадио Фриули” Лацио събра актив от 13 точки и вече е трети в Серия А, Удинезе остава 14-ти със 7 пункта.