Монако за върна на лидерската позиция след победата над Метц

Отборът на Монако се завърна на лидерската позиция във френската Лига 1, след като победи с разгромното 7:0 като гост новака Метц. Това бе общо шеста победа за играчите на Леонардо Жардим в осемте изиграни срещи от началото на сезона, предаде БГНЕС.

С две попадения за успеха се отличи аржентинският нападател на монегаските Гундо Карийо, разписал се съответно в 72-ата и 83-ата минута. Преди това Тома Льомар откри резултата в 7-ата минута, след което последваха се разписаха още Валер Жермен (23’), Бернардо Силва (40) и Фабиньо (68’). Крайното 7:0 за Монако оформи Габриел Бошилия в 89-ата минута.

Иначе домакините доиграха срещата в намален състав, след като в 60-ата минута халфът Шейх Докуре получи директен червен картон.

Със спечелените три точки Монако оглави Лига 1 с актив от 19 точки, следван от градския съперник Ница със 17, но и с мач по-малко. Шампионът Пари Сен Жермен остава трети с 16, след като вчера парижани се наложиха с 2:0 над Бордо. Метц е седми с 13 пункта.