Чардафон с нов успех. Разбиха Левски като гост

Новакът в елитната ни „А” РХГ Чардафон ( Габрово) записа нов успех в мъжкото първенство и от три изиграни мача има три успеха, като води в класирането с актив от 6 точки, предаде БГНЕС.

Габровци се наложиха убедително като гости на Левски (гр. Левски ) с 23:32.

На полувремето Чардафон водеше с аванс от шест попадения – 11:17. Без загуба продължават тимовете на Локомотив (Варна) и Добруджа, но са с мач по–малко и са на второ и трето място във временното подреждане. Трето поредно поражение записаха шампионите от Фрегата срещу Локомотив в морската ни столица, но както е известно бургазлии играят само с хандбалисти от школата на клуба и ще им трябва повече време, за да се сработят.

Много интересен и оспорван мач изиграха в Ловеч Осъм и НСА. „Студентите” водеха на полувремето с 4 гола, но през втората част силната игра на домакините в нападение даде резултат и стигнаха до победата. Ето и всички резултати от 3-кръг на Държавното първенство – мъже :

ХК "Левски" Левски - ХК "Чардафон" Габрово - 23:32 (11:17)

ХК "Локомотив" Варна - ХК "Фрегата" Бургас - 36:26 (15:9)

ХК "Спартак" Варна - ХК "Локомотив" Г. Оряховица - 37:28 (16:10)

ХК "Добруджа" Добрич - ХК "Пирин 94" Гоце Делчев - 30:22 (17:11)

ХК "Осъм" Ловеч - ХК "НСА" София - 21:19 (9:13).