Барселона падна като гост с 4:3 от Селта

Селта Виго победи Барселона с 4:3 у дома в зрелищен мач от седми кръг на Примера дивисион, предаде БГНЕС.

Домакините дръпнаха с 3:0 до почивката с точни удари на Пионе Систо (22`), Яго Аспас (31`) и автогол на Жереми Матьо (33`). В 58-ата минута Жерард Пике върна един гол, а в 64-ата Неймар от дузпа направи преднината на Селта минимална.

Последва обаче гол на Педро Ернандес след груба грешка на вратаря на каталунците Тер Щеген, който при наглед безобидна ситуация опита да изпрати топката напред, но тя попадна в главата на чилиеца и влетя в мрежата. До края Пике (87`) успя да направи 3:4, но Барса в крайна сметка напусна победена стадион "Балаидос", на който присъстваха 21 000 зрители.

Тимът на Луис Енрике е на четвърто място в класирането с 13 точки, а Селта е на 11-о с 10 т.