Лудогорец изелзе втори във временното класиране с победа над Нефтохимик

Източник: gong.bg

Лудогорец постигна победа с 3:1 над новака Нефтохимик и с трите точки излезе на второ място във временното класиране. Успехът обаче не дойде толкова безпроблемно, като „шейховете“ успяха да изравнят след почивката и домакините трябваше да се размърдат, за да спечелят срещата, предаде БГНЕС.

Треньорът им Георги Дерменджиев бе направил няколко промени в състава, като сред титулярите се появиха Игор Пластун, Густаво Кампаняро, Лукас Саша и Клаудиу Кешеру.

Домакините започнаха мача много напористо с желание с бързи голове да решат изхода на мача. В 13-ата минута те вече бяха напред в резултата, след като Лукас Саша центрира отдясно, Кешеру продължи топката с глава на задната греда, като Вандерсон с отсечен удар в обратния ъгъл направи безпомощен вратаря Янко Георгиев – 1:0.

Малко по-късно хубава атака на гостите бе спряна със съмнителна засада на Костадин Хазуров. Играта отново се пренесе пред вратата на бургазлии, а пропуските следваха един след друг. Между 20-ата и 20-ата минути добри положения изпуснаха Саша и Кафу. След половин час игра Натанаел отправи хубав удар отдалеч, но топката се отби в напречната греда.

В 36-ата минута Лукас Саша стреля опасно от границата на наказателното поле, но топката мина покрай страничния стълб. В последната минута на първата част Джонатан Кафу бе изведен чудесно отдясно зад гърба на защитата му, но ударът му профуча покрай гредата.

„Шейховете“ обаче шокираха Лудогорец в началото на втората част. Тогава резервата Станислав Маламов проби отляво и центрира, Иван Вълчанов върна топката към връхлитащия Николай Дюлгеров, който с мощен шут я вкара в мрежата – 1:1. Попадението раздразни „орлите“, които тръгнаха мощно в атака. И второто им попадение не закъсня, като падна 10 минути след изравнението. Марселиньо изведе Лукас Саша сам отляво и бразилецът с мощен шут опъна до скъсване мрежата на гостите.

Интригата в мача бе убита в 70-ата минута. Тогава Марселиньо отлично изведе Клаудио Кешерю през центъра, а румънецът вкара ефектен гол с мощен удар, при който топката се отби в десния страничен стълб и се оплете в мрежата.

Левски води в класирането с 23 точки, Лудогорец е втори с 19, по 17 имат ЦСКА-София и Дунав Русе.