Юношите на България загубиха от Англия U19 в контрола

Източник: viasport.bg

Юношеският национален отбор по футбол до 19 г. загуби с 1:2 от Англия U19 в контрола на стадион "Адамс парк" в Уикъмб, предаде БГНЕС.

В 9-ата минута Маркъс Едуардс откри резултата в полза на домакините, след като получи подаване отдясно от Том Дейвис. В 23-та националите бяха близо до изравняване на резултата. Вратярят Ейнсли Пиърс сгреши, Валентин Йосков стреля, но Камерън Хъмфрийс изчисти топката точно пред голлинията.

България изравни в 70-та минута, когато Петър Генчев даде перфектен пас на влезлия като смяна Станислав Иванов и нападателят на Левски не сбърка за 1:1. В добавеното време на двубоя англичаните стигнаха до победата чрез Стърлинг, който засече центриране от фаул на Сам Фийлд и с глава оформи крайния резултат.

Контролата бе част от подготовката на отбора за предстоящите квалификации за ЕВРО 2017 през месец ноември, на които страната ни ще бъде домакин. Тимът ни е в група с отборите на Португалия, Дания и Беларус.

Голмайстори: 1:0 Маркъс Едуардс (9), 1:1 Станислав Иванов (70), 2:1 Дъджон Стърлинг (90+3)

България: Даниел Наумов – к. (45-Слави Петров), Мариян Димитров (45-Андреа Христов), Петър Генчев, Петко Христов, Ангел Лясков, Алекс Петков (88-Владислав Живков), Ивайло Климентов (58-Станислав Иванов), Илиян Стефанов (45-Иван Тилев), Ивайло Найденов, Светослав Ковачев (78-Илия Джамов), Валентин Йосков (58-Иван Кирев);

Селекционер: Ангел Стойков.