Джокович мина през Фонини на старта в Шанхай

Световният номер 1 Новак Джокович започна участието си на турнира от сериите Мастърс в Шанхай с победа над италианеца Фабио Фонини с 6-3, 6-3 в мач от втория кръг, предаде БГНЕС.

Сръбският тенисист си взе по-дълга почивка след загубата от Стан Вавринка на финала на US Open, но се завърна подобаващо на корта, записвайки чист успех за час и 15 минути игра. Трикратният шампион постигна още 4 пробива в двубоя, за да запише осма победа над Фонини в 8 срещи.

В третия кръг на надпреварата Джокович може да се изправи срещу Григор Димитров, ако първата ракета на България победи Васек Поспишил във втория кръг. По-рано днес Димитров започна участието си на турнир с успех с 6-4, 6-4 над французина Ришар Гаске.