Макета се изправят срещу Берое във финала на Балканската баскетболна лига

pixabay.com

Героите от баскетболния Берое ще спорят с македонския Куманово на финала на тазгодишното издание на Балканската лига. Тимът от западната ни съседка постигна драматичен успех в реванша срещу гостуващия Пея (Косово) и след успех с 86:80 точки навакса пасива си от 79:83 от първата среща, за да продължи борбата за трофея, предаде Sporta.bg.

Домакините изоставаха с двуцифрена разлика през първата четвърт, а на почивката преднината на съперника беше 44:37 точки.

През второто полувреме македонците реализираха обрат, а с решаваш кош на Стефан Живанович 5,2 секунди преди края стигнаха и до крайната победа.

Най-резултатен за успеха беше Марян Янески с 21 точки. С 20 точки завърши Йонел Браун.

Слободан Милянич вкара 21 точки за Пея, а Албан Весели се отличи с 18 точки, 7 борби и 5 асистенции, но направи фатален пропуск със сирената.