Водачите на листи на първите пет по рейтинг партии и коалиции
Пет партии имат шанс да влязат в парламента след изборите на 12 май, сочат последните проучвания на „Афис“ и НЦИОМ. Според НЦИОМ ГЕРБ води с 23,9%, БСП взема 17,5%, ДПС – 6,2%, „Атака“ - 5,2%, „Движение България на гражданите“ би влязла в следващия парламент с дял от 3,1% от всички имащи право на глас. Според „Афис“ подкрепата за партиите е следната: ГЕРБ – 24%, БСП – 18.9, „Атака“ – 5.4, ДПС – 5%, „Движение България за гражданите“ (ДБГ) – 3,1%. Novinite.bg представя водачите на листите на първите пет партии:
1 МИР – Благоевград
ГЕРБ: Цветан Цветанов
БСП: Емил Костадинов
ДПС: Алиосман Имамов
"Атака": Илиян Тодоров
ДБГ: Георги Киряков
2 МИР – Бургас
ГЕРБ: Ивелина Василева
БСП: Димчо Михалевски
ДПС: Хюсеин Хафъзов
"Атака": Десислав Чуколов
ДБГ: Тома Биков
3 МИР – Варна
ГЕРБ: Лиляна Павлова
БСП: Пламен Орешарски
ДПС: Йордан Цонев
"Атака": Волен Сидеров
ДБГ: Даниел Вълчев
4 МИР – Велико Търново
ГЕРБ: Цветан Цветанов
БСП: Мариана Бояджиева
ДПС: Хасан Хаджихасан
"Атака": Любомир Владимиров
ДБГ: Петър Николов
5 МИР – Видин
ГЕРБ: Владимир Тошев
БСП: Михаил Миков
ДПС: Петя Раева
"Атака": Емил Лилов
ДБГ: Павел Паунов
6 МИР – Враца
ГЕРБ: Тотю Младенов
БСП: Янаки Стоилов
ДПС: Камен Костадинов
"Атака": Венцислав Лаков
ДБГ: Сергей Петков
7 МИР – Габрово
ГЕРБ: Томислав Дончев
БСП: Йордан Стойков
ДПС: Четин Казак
"Атака": Станислав Станилов
ДБГ: Веселин Тодоров
8 МИР – Добрич
ГЕРБ: Румен Иванов
БСП: Явор Гечев
ДПС: Рушен Риза
"Атака": Николай Александров
ДБГ: Прошко Прошков
9 МИР – Кърджали
ГЕРБ: Цвета Караянчева
БСП: Милко Багдасаров
ДПС: Лютви Местан
"Атака": Димитър Аврамов
ДБГ: Велислав Минеков
10 МИР – Кюстендил
ГЕРБ: Кирил Калфин
БСП: Мая Манолова
ДПС: Иван Чивийски
"Атака": Илиян Тодоров
ДБГ: Силвия Велкова
11 МИР – Ловеч
ГЕРБ: Корнелия Маринова
БСП: Емил Райнов
ДПС: Мустафа Карадайъ
"Атака": Венцислав Лаков
ДБГ: Емил Йорданов
12 МИР – Монтана
ГЕРБ: Искра Фидосова
БСП: Младен Червеняков
ДПС: Цветан Цветанов
"Атака": Адриан Асенов
ДБГ: Иво Гигов
13 МИР – Пазарджик
ГЕРБ: Дончо Баксанов
БСП: Илияна Йотова
ДПС: Делян Пеевски
"Атака": Станислав Станилов
ДБГ: Велислав Минеков
14 МИР – Перник
ГЕРБ: Делян Добрев
БСП: Ангел Найденов
ДПС: Боряна Методиева
"Атака": Румен Ваташки
ДБГ: Людмил Веселинов
15 МИР – Плевен
ГЕРБ: Цецка Цачева
БСП: Стефан Данаилов
ДПС: Митхат Метин
"Атака": Явор Нотев
ДБГ: Найден Зеленогорски
16 МИР – Пловдив
ГЕРБ: Бойко Борисов
БСП: Стефан Данаилов
ДПС: Петя Николова Раева
"Атака": Павел Шопов
ДБГ: Калин Томов
17 МИР – Пловдив-област
ГЕРБ: Здравко Димитров
БСП: Светла Бъчварова
ДПС: Джевдет Чакъров
"Атака": Магдалена Ташева
ДБГ: Димитър Танев
18 МИР – Разград
ГЕРБ: Валентин Василев
БСП: Таня Буруджиева
ДПС: Хасан Адемов
"Атака": Георги Георгиев
ДБГ: Бисер Манолов
19 МИР – Русе
ГЕРБ: Пламен Нунев
БСП: Янаки Стоилов
ДПС: Ферихан Ахмедова
"Атака": Любомир Владимиров
ДБГ: Меглена Кунева
20 МИР – Силистра
ГЕРБ: Стефан Господинов
БСП: Антон Кутев
ДПС: Рамадан Аталай
"Атака": Иван Димитров
ДБГ: Ива Йорданова
21 МИР – Сливен
ГЕРБ: Десислава Танева
БСП: Валери Жаблянов
ДПС: Янко Янков
"Атака": Димитър Димов
ДБГ: Нено Димов
22 МИР – Смолян
ГЕРБ: Даниела Дариткова
БСП: Дора Янкова
ДПС: Мустафа Карадайъ
"Атака": Димитър Аврамов
ДБГ: Димитър Палагачев
23 МИР – София – град
ГЕРБ: Ивайло Московски
БСП: Жельо Бойчев
ДПС: Георги Горанов
"Атака": Деница Гаджева
ДБГ: Меглена Кунева
24 МИР – София-град
ГЕРБ: Владислав Горанов
БСП: Петър Курумбашев
ДПС: Щерьо Щерев
"Атака": Явор Нотев
ДБГ: Прошко Прошков
25 МИР – София-град
ГЕРБ: Бойко Борисов
БСП: Сергей Станишев
ДПС: Петър Ангелов
"Атака": Волен Сидеров
ДБГ: Найден Зеленогорски
26 МИР София-област
ГЕРБ: Владислав Горанов
БСП: Корнелия Нинова
ДПС: Емил Иванов
"Атака": Деница Гаджева
ДБГ: Димитър Делчев
27 МИР – Стара Загора
ГЕРБ: Лиляна Павлова
БСП: Сергей Станишев
ДПС: Делян Пеевски
"Атака": Десислав Чуколов
ДБГ: Христо Ангеличин
28 МИР – Търговище
ГЕРБ: д-р Дарин Димитров
БСП: Георги Божинов
ДПС: Тунчер Кърджалиев
"Атака": Огнян Стоичков
ДБГ: Явор Александров
29 МИР Хасково
ГЕРБ: Делян Добрев
БСП: Драгомир Стойнев
ДПС: Лютви Местан
"Атака": Гален Монев
ДБГ: Иван Стамболов
30 МИР – Шумен
ГЕРБ: Любомир Христов
БСП: Димитър Дъбов
ДПС: Христо Бисеров
"Атака": Огнян Стоичков
ДБГ: Даниела Русева
31 МИР – Ямбол
ГЕРБ: Иван Чолаков
БСП: Атанас Мерджанов
ДПС: Радослав Ревански
"Атака": Павел Шопов
ДБГ: Георги Стефанов
Още по темата:
- » АФП за ситуацията в България: Световни шампиони по избори
- » Ще има ли кабинет с третия мандат, ако вторият се провали ОБЗОР
- » Политолог: Не се разбра защо отиваме на предсрочни избори