Гришо разби Шарди, отива на втори кръг

На втория кръг на турнира Гришо Димитров ще се срещне с испанеца Никола Алмагро. Снимка: celebrities.yoangames.com

Безспорният талант в българския тенис Григор Димитров се класира за втория кръг на Australian Open, след като победи в петсетов трилър французина Жереми Шарди.

20-годишният Димитров записа успех с 4:6, 6:3, 3:6, 6:4, 6:4 след 3 часа и 16 минути игра на корт 8 в „Мелбърн парк“, съобщи БГНЕС.

Двубоят бе изключително оспорван, като Григор бе близо до загубата в четвъртия сет, когато даде три поредни възможности за пробив на съперника си при 3:4, но успя да ги отрази и да вземе тази част.

Решаващият сет също бе равностоен, но в крайна сметка Димитров показа по-здрави нерви и успя да пробие Шарди при 5:4 в своя полза, за да затвори мача и да си осигури място във втория кръг на турнира.

Там той ще се срещне с испанеца Никола Алмагро, който е поставен под номер 10 в основната схема.

По-рано днес Алмагро победи Лукаш Кубот в четири сета. На корт 8 сега ще излезе и представителката ни при жените Цветана Пиронкова, която ще се бори за място в следващия кръг с индийката Саня Мирза.

#Григор Димитров #тенис #Жереми Шарди #Australian Open #Цветана Пиронкова #Саня Мирза