Ливърпул победи Сити и докосва титлата

След този успех Ливърпул има 77 точки - с пет повече от Челси и седем повече от Манчестър Сити, които са изиграли два мача по-малко. Снимка: sportal.bg

Ливърпул постигна изключително ценна победа над Манчестър Сити с 3:2 в дербито от 34-ия кръг на Висшата лига и вече е много близо до първата си титла от 24 години насам.

Възпитаниците на Брендън Роджърс излязоха изключително мотивирани за мача и тотално надиграха своя съперник през първата част. Рахийм Стърлинг откри резултата в шестата минута след асистенция на Луис Суарес, а Мартин Шкъртел удвои в 26-та след центриране от корнер.

След почивката играта тотално се промени и "гражданите" натиснаха своя съперник. Давид Силва върна едно попадение в 57-та минута, а малко след това Глен Джонсън си отбеляза автогол за 2:2.

В 78-та минута Коутиньо се възползва от безумна грешка на Компани и отново даде преднина на Ливърпул. До края мърсисайдци опазиха преднината си и по този начин направиха огромна крачка към титлата, предаде БГНЕС.