Наполи победи Лацио с 4:2

След този успех възпитаниците на Рафаел Бенитес остават на трето място с 67 точки - с 9 повече от четвъртия Фиорентина. Лацио е осми с 48 точки. Снимка: БГНЕС

Отборът на Наполи победи Лацио с 4:2 в много интересен мач от 33-ия кръг на Серия А и направи нова решителна крачка към осигуряване на квота за Шампионската лига през следващия сезон.

Двубоят на "Сан Паоло" не започна добре за домакините, като в 21-та минута Лулич изведе "орлите" напред. Малко преди почивката обаче Мертенс изравни, а в началото на второто полувреме Лорик Кана от състава на гостите бе изгонен за втори жълт картон.

Игуаин се разписа на два пъти до 67-та минута, за да направи 3:1, но Онази даде надежди на Лацио с гол в 82-та минута, предаде БГНЕС.

В самия край на мача обаче Игуаин оформи своя хеттрик и осигури трите точки за Наполи. След този успех възпитаниците на Рафаел Бенитес остават на трето място с 67 точки - с 9 повече от четвъртия Фиорентина. Лацио е осми с 48 точки.