Гришо се справи с французин и продължава във втория кръг в Рим

Във втория кръг 12-ят поставен в схемата българин ще се изправи срещу Пабло Карено Буста или Иво Карлович. Снимка: ЕПА/БГНЕС

Григор Димитров победи французина Едуар Роже-Васлен с 4-6, 6-3, 6-4 и се класира за втория кръг на турнира от сериите Мастърс в Рим.

45-ят в света Роже-Васлен затрудни сериозно Димитров, но българинът стигна до пробив в края на третия сет и си осигури победата.

В първата част родната звезда допусна два пробива, с които французинът поведе в резултата.

Хасковлията проби рано съперника си във втория сет, след което не сбърка в сервис геймовете си и успя да изравни.

Третата част бе най-оспорвана, като двамата тенисисти взимаха своите подавания до 4-4, когато Димитров успя да пробие и да затвори мача след малко повече от 2 часа игра.

Във втория кръг 12-ят поставен в схемата българин ще се изправи срещу Пабло Карено Буста или Иво Карлович, а евентуален негов съперник в третия кръг може да бъде Томаш Бердих.