Футбол: Уругвай победи Италия с 1:0, италианците си тръгват

Отборът на Уругвай празнува победата над Италия и продължаването към осминафиналите на Мондиала в Бразилия. Снимка: БГНЕС

Тимът на Уругвай победи Италия с 1:0 и се класира на осминафиналите на Световното първенство по футбол в Бразилия.

Единственото попадение за Уругвай отбеляза капитанът на тима Диего Годин. В 85-ата минута защитникът засече с глава центриране от корнер и вкара решителния гол.

В 59-ата минута отборът на Италия остана с човек по-малко на терена. Полузащитникът Клаудио Маркизио получи директен червен картон за удар в коляното на Егидио Аревало. В 79-ата минута пък нападателят на Уругвай Луис Суарес ухапа по рамото Джорджо Киелини, но съдията подмина ситуацията.

Наставникът на италианския национален отбор Чезаре Прандели подаде оставка. Тимът от Апенините отпадна за втори пореден път в груповата фаза на Световното първенство. Прандели е съобщил на ръководството на Италианската футболна федерация, че се оттегля от поста си. Президентът на федерацията Джанкарло Абете каза, че се надява специалистът да преразгледа решението си.