Лудогорец и Партизан не си отбелязаха гол

Снимка: БГНЕС

Лудогорец и Партизан Белград завършиха 0:0 в първи мач от третия квалификационен кръг на Шампионската лига.

Срещата се игра на стадион "Лудогорец Арена" в Разград. Гостите от Сърбия влязоха силно в мача, като още в 4-ата минута се наложи вратарят Владо Стоянов да избива силен удар на Шкулетич. Постепенно домакините изравниха играта. В 17-ата минута Михаил Александров излезе сам срещу вратаря на Партизан, но се забави с изстрела и топката му бе избита от Волков. В 32-ата минута отново Волков изби почти от голлинията.

През второто полувреме Лудогорец, макар и да владееше повече топката, не успя да сътвори нито едно истинско голово положение. Нулевото равенство изглежда удовлетворяваше гостите, които се прибраха в своята половина и разчитаха на контраатаки. Крайното 0:0 бе съвсем логично с оглед на незадоволителното представянето и на двата отбора.

Реваншът е на 6 август в Белград, като победителят от двата мача ще играе плейофи за влизане в групите на Шампионската лига, предаде БГНЕС. Отпадналият отбор пък ще играе плейофи за влизане в групите на Лига Европа.