Исторически успех за българското ръгби

Българският женски отбор по ръгби на Националната спортна академия "Васил Левски" постигна исторически успех. Нашите момичетата спечелиха сребърни медали на Вторите европейски студентски игри (Eugames2014.eu) в Ротердам, Холандия.

Българките загубиха финалната битка в състезанието от представителките на Тулуза (Франция), след като по-рано в надпреварата победиха отборите на Порто (Португалия), Руан(Франция), Грьонинген (Холандия) и НАС (Латвия).

Това е пореден успех през годината за ръгби клуба

при НСА. И мъжките, и женските състави спечелиха две шампионски титли през 2014 г., два турнира, Ball Cup на Европейското първенство за жени, балкански вицешампион при жените и мъжете и пет втори места в различните състезания по Ръгби 7.

"Развиваме се в правилна посока и резултатите го доказват. През 2008 г. заехме 5-о място на Световния университетски шампионат, през 2013 г. взехме бронзовите отличия на Европейското университетско първенство в София, а през тази година се приближихме само на стъпка от върха. Тези медали доказват, че целият екип работи правилно и имаме

отлична и ясна стратегия за бъдещето на ръгбито в България

Благодаря на момичетата за тяхната всеотдайност, концентрация и усилен труд, които положиха през цялата година", сподели Павел Велков, технически директор на Българската федерация по ръгби, мениджър на националните отбори на България (мъже и жени) по Ръгби 7 и технически делегат на състезанието.

Момичетата от НСА бяха единствените български участници във Вторите европейските студентски игри. Над 2800 атлети от 160 университета се включиха в битката за златните отличия в 10 вида спорт: баскетбол, футбол, футзал, хандбал, гребане, ръгби 7, тенис на маса, тенис и волейбол. Състезанията продължават до 8 август.