Немският BILD: “Полеви играч се превърна в истински убиец при дузпите“

"Мега аутсайдер влиза в групите на ШЛ". Снимка: принтскрийн на bild.de

Лудогорец Разград срещу Стяуа Букурещ: мач който звучеше скучно, но се оказа един от най-атрактивните сблъсъци в историята на Шемпионската лига.

Защото полеви играч застана на вратата при дузпите и се превърна в герой.

До 89-та минути мачът е точно такъв, какъвто се очакваше – 0-0 в скучно надиграване. След 0:1 в Румъния на българите им трябваше гол на всяка цена. Това случи благодарение на Вандерсон съвсем малко преди последния съдийски сигнал и мачът влезе в продължения.

Тогава става куриоз: вратарят на Разград Стоянов получава червен картон в 119-та минута. Тъй като българите вече са направили и трите си смени, се налага на вратата да застане полевият играч Козмин Моци.

От защитник Моци се превърна във вратар и успя да запази вратата си чиста до края на продължението. Следват дузпи.

Какво прави Моци? Взима си топката и абсолютно хладнокръвно я забива в ъгъла на вратата на Стяуа. Гол за Разград.

След това започва великото Моци шоу. „Помощник“ - вратарят започва да подскача на голлинията както някога Йенс Леман, за да обезсърчи стрелците на Стяуа.

В първия му опит почти се получи, уцели ъгъла, но не можа да стигне до топката – румънците изравняват.

Следващият път обаче успява да хване топката! Първулеску се засилва и стреля прецизно. Не достатъчно прецизно за котарака Моци, който се хвърля към ъгъла и успява да издраска топката навън от вратата – луда работа!

Рапа трябва да вкара, иначе Стяуа отпада. Проблемът: на вратата е убиецът Моци. Румънецът се превръща в герой. И без помощно листче успява да уцели ъгъла и да улови здраво топката.

Българите се радват на победата, а Шампионската лига има нов герой.