Санчес се отблагодари на Арсенал с класиране в Шампионска лига

Арсенал победи Бешикташ (Тур) с резултат 1:0 (2:1 общ резултат) в плейофния мач за влизане в Шампионска лига.

Чилийската покупка на стойност 35 милиона лири донесе на своя тим класиране за 17-ти пореден сезон в Шампионска лига. В края на първото полувреме, с премерен удар извън вратарското поле, Алексис Санчес прати феновете на „Емирейтс Стейдиъм“ в екстаз.

Десет от „топчийте“ трябваше да преодолеят трудни заключителни минути след като Матийо Дебюши беше изгонен в 75-тата минута от мача.

Пред Арсен Венгер се появиха нови проблеми след скорошната контузия на Оливие Жиру, който ще отсъства поне до края на 2014г. Това може да принуди френския специалист да използва възможността да намери нов централен нападател, който да подсили отбора за предстоящото участие в Шампионска лига.