Дузпа в последната минута пречупи велик "Лудогорец" на "Анфийлд"

Снимка: БГНЕС

Българският шампион "Лудогорец" загуби с 1:2 от "Ливърпул" в мач от груповата фаза на Шампиоснка лига, който се игра на английска земя. Момчетата на Георги Дерменджиев оставиха страхотни впечатления с играта си и най-вече със смелостта, с която излязоха на митичния "Анфийлд".

Първият гол в срещата падна в 82-рата минута и бе дело на Марио Балотели, който не бе покрит от Козмин Моци. След много усилия и атаки "Лудогорец" смълча английските трубуни с гол на Дани Абало в 90-тата минута . В последните секунди на добавеното време бе отсъдена изключително спорна дузпа срещу българския тим. Стивън Джерард отбеляза и лиши тима от Разград от заслужено равенство.

Двата отбора почти не се различаваха на терена. Лудогорец не отстъпи по нищо с играта си и заслужава похвала за волята и желанието, с което се бори до последно. В другия мач от групата "Реал Мадрид" победи "Базел" с 5:1.