Триумф на Хамилтън в Сингапур

Хамилтън в Сингапур, снимка: БГНЕС

Люис Хамилтън поведе в генералното класиране при пилотите във Формула 1, след като спечели състезанието за Гран При на Сингапур, а конкурентът му за титлата - Нико Розберг, отпадна.

Болидът на германеца не запали за загряващата обиколка, а след това проблемите с електрониката продължиха и в крайна сметка той отпадна в 14-ата обиколка.

Хамилтън започна доминира през всички 61 обиколки, но появата на колата за сигурност в края намали преднината му и той трябваше да се бори със Себастиан Фетел за победата.

Все пак, британецът финишира пръв и вече води с 3 точки пред Розберг в генералното класиране. Фетел остана на второ място, а неговият сънародник в Ред Бул - Даниел Рикардо, допълни тройката.

#Луис Хамилтън #Формула 1 #Сингапур #пилот #Нико Розберг #Себастиан Фетел #Даниел Рикардо