Футболист на Шахтьор и фенове на БАТЕ си размениха расистки реплики

Луис Адриано, бразилският нападател на Шахтьор Донецк, стана обект на расистки обиди от страна на феновете на БАТЕ Борисов по време на мача от Шампионската лига.

"Местните фенове ми крещяха от трибуните. Бяха наистина грозни и расистки обиди. Поведението им беше потресаващо. Това ме разочарова и разстрои", казва Адриано. Той отбеляза третият най-бърз хеттрик в историята на Шампионската лига, с което помогна за победата на тима си с 6:0 на полувремето срещу БАТЕ Борисов.

27-годишният играч откри резултат в 28-та минута с дузпа, а 12 минути по-късно беше оформил хеттрика си, преди да добави четвърти гол четири минути по-късно. Адриано отбеляза и пети гол през второто полувреме за 7:0.

#расист #футбол #Донецк #Шахтьор #БАТЕ Борисов #Шампионската лига #Шампионска лига