Хамилтън с титла във Формула 1

Люис Хамилтън спечели днес в Абу Даби последното за сезона състезание от Формула 1. Това е втората след 2008 г  титла за 29-годишния британец от най-престижното автомобилно рали.

Основният конкурент на Хамилтън - Нико Розберг, имаше много проблеми с болида днес, най-вече с двигателя и отпадна от надпреварата обиколка преди края.

Това е 11-а победа за Хамилтън от началото на сезона. Той е първият представител на своята родина с повече от една титла от 40 години насам. През този сезон той стана и британецът с най-много победи във Формула 1 в историята.

Втори завърши бразилецът Фелипе Маса, а трети - финландецът Валтери Ботас.

При конструкторите през този сезон трофеят очаквано бе спечелен от "Мерцедес", след като пилотите на тима се наредиха на първите две места. На трето място в генералното класиране при пилотите остава дебютантът Даниел Рикардо с "Ред Бул".

#Ред Бул #Даниел Рикардо #Мерцедес #Валтери Ботас #Фелипе Маса #Хамилтън #болид #Нико Розберг #Формула 1 #състезание #Абу Даби #Люис Хамилтън