България с два златни медала на Балканското първенство по карате

Снимка: boris66.blog.bg

С титла за България започна 15-то Балканско първенство по карате старша възраст, за девойки и младежи, мъже и жени до 21 години.

При жените Силвия Вангелова спечели златен медал в категория до 55 килограма, жени до 21 години. Състезателката от българския национален отбор по карате се наложи на финала срещу Сара Сидики от Хърватия единодушно съдийско решение 5:0 гласа. По пътя към титлата Силвия Вангелова (Клуб „Аида Нет Вадорю“ Хасково) елиминира убедително съперничките си, сред които европейската шампионка и бронзова медалистка от световно първенство Бурса Тосун, Турция.

Златен медал спечели и вицеевропейската шампионка и бронзова медалистка от световното студентско първенство за жени Александра Стублева (КК"Никон" София) , категория до 68 килограма, жени до 21 години. Българската шампионка спечели безапелационно всички срещи до финала, където не допусна съперничката й Татяна Вулинович от Сърбия да отбележи нито една точка.

В неделя Балканското първенство по карате София 2014 продължава в Зала „Арена Армеец“. Състезанието е последната проверка за каратеките преди предстоящото през март Европейско карате първенство за жени и мъже за квоти за участие в Първите европейски игри Баку 2015 г., организирани от олимпийските комитети на европейските държави.