Адвокат: Не е редно да се раздухва повече случаят с акушерката

Адвокат: Не е редно да се раздухва повече случаят с акушерката
A A+ A++ A

Защитникът на акушерката Емилия Ковачева отправи критика към медиите за изтеклите кадри с побоя над новороденото.

"Не е редно да раздухвате случая и да го разпространявате по този начин. Има съд и следва да се изчака съдебното решение, да се установи истината. Дори не знам как са изтекли тези кадри. Мислите ли, че е редно да изтичат в медиите такива кадри. Аз мисля, че не е етично и не е законно. И от едната, и от другата страна има много мъка, никой не е искал това да става и мисля, че не е редно медиите да разпространяват кадри, които само да причиняват допълнителна мъка", каза адвокат Владислав Янев пред ТВ7.

В Съдебната палата гледат мярката за неотклонение на Ковачева, след като в четвъртък тя беше задържана в Националната следствена служба за 72 часа.

Едно от възможните обяснения за внезапно избухналата агресия на акушерката с дългогодишен стаж е синдромът Burnout, познат още като професионално изчерпване, разказаха по-рано днес психиатри, изследвали симптомите на заболяването.

Психиатрите описват синдрома "бърнаут" като прегряване на мозъка. Постоянното напрежение и всекидневният стрес отключват т.н изпепеляване. Синдромът може да бъде определен като емоционален банкрут и загуба на желание за живот.

Ако вие вършите работа, от която не виждате продукт или този продукт не ви носи удовлетворение, вие може доста бързо да бъдете изпепелени. Когато трябва да работите с хората, потребяващи вашата услуга, в случая - пациенти или клиенти в други сектори, вие ставате безразлични и цинични към тях", обяснява психиатърът Дроздостой Стоянов.

Изследванията показват, че синдромът се проявява при почти всички професии - юристи, артисти или полицаи, но статистиката показва, че 70% от медицинските работници страдат от изпепеляване на мозъка. "Това са онези сектори на здравеопазването, в които има висока степен на смъртност, висока степен на обременяване с отговорност", допълва още Стоянов.

Д-р Ненчо Ненчев завежда отделението по хемодиализа в университетската болница"Свети Иван Рилски" и всеки ден става свидетел на безнадеждни случаи. За да не "прегрее" мозъкът му има проста рецепта. Разходка в планината, туризъм, четене, телевизия.

Експертите смятат обаче, че грижа за хората, работещи под стрес, трябва да се поеме и от държавата, за да се избегнат инциденти. Според изследванията от "запалването на мозъка" до "изпепеляването му" минават средно 7 години, за това експертите съветват при поява на симптоми да се търси медицинска помощ

#акушерка #адвокат #бърнаут

Последвайте ни в Twitter и Facebook

Още по темата:

Коментирай

Най-четено от Общество
Последно от Общество

Всички новини от Общество »

Инбет Казино

Анкета

Отрази ли се инфлацията на джоба Ви преди великденските празници