Родните юноши с хикс на последния си мач от Европейското първенство

снимка: БГНЕС

Българският национален отбор за юноши до 17 години завърши 1:1 с Австрия в последния си мач от Европейското първенство, с което спечели първата си точка на срещата, играна в Созопол.

Младите лъвове определено играха на ниво и създадоха доста положения, но в крайна сметка стигнаха до равенство.

Голът за България отбеляза Томислав Йорданов, а за австрийците се разписа Оливер Филип, който откри резултата в 34-та минута.

Първото полувреме завърши в полза на Австрия, но само три минути след почивката България успя да изравни. След двубоя България завърши четвърта в групата с 1 точка, а Австрия са трети с две. Испания и Хърватия, които направиха нулево равенство помежду си продължават напред към елиминационната фаза.