Българи юнаци: Юношите на ЦСКА победиха Ливърпул с 4:2

Юношите на ЦСКА, родени през 2000 г., постигнаха престижна победа над младите надежди от академията на Ливърпул. Момчетата на треньора Антон Димитров изиграха отличен мач, в който изцяло контролираха действията на терена и триумфираха с 4:2.

Срещата бе част от турнира "Проспорт Велико Търново Къп".

ЦСКА поведе в резултата след точно изпълнена дузпа от Божидар Чуканов в 24-ата минута, а малко преди края на първото полувреме англичаните изравниха.

Няколко минути след началото на втората част армейците отново излязоха напред в резултата, като отново Чуканов бе автор на попадението. Набрали инерция, столичани улучиха за трети път вратата на Ливърпул. Този път голът бе на Радослав Илиев в асистенция с Антонио Кръстев. Секунди след това мърсисайдци върнаха попадението чрез Тарет.

Страхотен пробив по левия фланг на Иван Тушев завърши с точен пас и неспасяем удар от страна на Жулиан Манолов.