Арсенал постигна втора победа във Висшата лига

Отборът на Арсенал постигна втора победа от началото на сезона, като победи с минималното 1:0 като гост Нюкасъл, а единственото попадение реализира капитанът на "свраките" Фабрисио Колочини, в когото се удари топката след удар на Алекс Окслейд-Чембърлейн.

Интересното от началото на кампанията е, че "артилеристите" нямат победа като домакин, след загуба от Уест Хям и 0:0 с Ливърпул, но като гост лондончани са безгрешни - две от две.

За Нюкасъл това е четвърти пореден мач без победа и общо втора загуба от началото на сезон 2015/2016.

Първите 10 минути от срещата бяха спокойни за двамата вратари, тъй като пред тях не бе организирано нищо интересно. Арсенал опитваше с дълги пасове да търси скоростта на Тио уолкът в предни позиции, докато "джордитата" предимно играеха дефанзивно в средата на терена.

Всичко за срещата може да прочетете на този линк.