16°
USD 1.51756
EUR 1.95583
GBP 2.28712
Следи ни:
38735 статии    |    72 интервюта    |    586 снимки    |    26164 абоната    |    73 онлайн    |    Изтегли приложение за    |    Novinite.bg за Calibre   |    Следете ни в:        
Форум
 

Медитацията лекува самотата

Възрастните, които се чувстват самотни, са изложени на по-голям риск от здравни проблеми като сърдечносъдови заболявания, Алцхаймер и преждевременна смърт.

Учените откриха нов начин да помогнат на хората да преодолеят самотата, предаде БГНЕС.

Според тях някои техники по време на медитация намаляват чувството за изолация и в същото време увеличават способността за борба с различни заболявания.

„Често препоръчваме на възрастните да откажат цигарите и да започнат здравословен начин на живот, но забравяме, че не по-малко зло е самотата, която изпитват повечето от тях“, обясниха лекарите.

Според тях самотата е основен рисков фактор за здравословни проблеми и смъртност при възрастните.

Новото изследване показва, че медитирането е обещаващ метод за подобряване на здравето на възрастните хора.