25°
USD 1.52169
EUR 1.95583
GBP 2.31295
Следи ни:
38235 статии    |    71 интервюта    |    553 снимки    |    26183 абоната    |    444 онлайн    |    Изтегли приложение за    |    Novinite.bg за Calibre   |    Следете ни в:        
ГОРЕЩА ТЕМА: Първо заседание на 42-рото Народно събрание
Размер на шрифта:   

И това лято недостиг на спасители по плажовете

5 юни 2012, вторник / 10:36; Прочетено: 1004; Коментари: 0
Send to Kindle
И това лято недостиг на спасители по плажовете
Морските спасители бягат в чужбина за по-високи заплати, а много от тях и не желаят да изкарат курса за спасители към БЧК, който да легализира дейността им. Снимка: iprimorsko.com

Недостиг на спасители по плажовете по Черноморието ще има и това лято.

Морските спасители бягат в чужбина за по-високи заплати, а много от тях и не желаят да изкарат курса за спасители към Българския Червен кръст (БЧК), който да легализира дейността им, предаде bTV.

Началник „Водно спасяване“ към БЧК Лаврентий Силов обясни, че няма желаещи.

За да стане морски спасител, кандидатът трябва да е изкарал и курс за спасител на басейн. Цената на обучението и за двете нива е 280–300 лева.

От всички плажове недостигът на спасителите е 2–3%. Заплатите им се движат от 500 до 800 лева.

По думите на Силов обаче годишно около 20 спасители, изкарали курс в България, заминават за чужбина.

Най-младият спасител в страната е на 18 години, колкото е и долната възрастова граница за упражняване на професията.

Във Варна тази година ще има девет неохраняеми плажа. Спасителите съветват плажуващите да ходят там на групи.

Тази година отново ще има две линейки, които ще обслужват само плажната ивица.

Разпечатай | Изпрати | Коментирай | Абонирай се за дума
» Напиши статия и ти
» Купи телефон от MobileBulgaria
Още по темата:
Тагове:
Няма мнения по темата

Публикувайте отговор »