ЦСКА с 3:0 срещу Левски остана на върха в А група

Вечното дерби ЦСКА - Левски завърши с шеста победа на армейците с 3:0 в мач от 13-и кръг на А група.

Жълти картони на терена и агресия на трибуните добавиха напрежение към лошите метеорологични условия.

Още в началото на срещата снежна топка създаде извънредни обстоятелства, защото уцели треньора на ЦСКА по главата и го просна на земята. Мачът бе прекратен за три минути. Наставникът получи медицинска помощ в тунела, след което се върна.

Играта започна в 22-та минута, когато Тони Силва откри резултата. В края на полувремето Серджио Буш удвои за тима на Стойчо Младенов.

Във втората част Левски се организираха по-добре, но не успяха да отбележат  гол. Борис Галчев обаче добави и третото попадение за ЦСКА в 83-та минута, с което оформи класически резултат 3:0.

В края на мача привърженици на Левски нахлуха на пистатапред сектор "Б", което доведе до намеса на полицията.

След успеха си тази вечер ЦСКА затвърди преднината си на върха в А група на 32 точки. Левски пропуснаха да се качат на втора позиция и останаха с 21 точки на шесто място. Лудогорец е на втора позиция с 22, но с мач по-малко.